Konteyner Taşımacılığı

Konteyner Taşımacılığı

Konteyner taşımacılığı, çeşitli konteyner türleri sayesinde yapılan taşımacılığı anlatır. Konteynerler standart ölçülerde üretildikleri için çok çeşitli şekilde yüklenebilir, farklı araçlara aktarılabilir, bu sayede verimli bir taşıma sağlarlar. Konteynerlerin açılmaksızın gemilere, kargo uçaklarına, trenlere veya karayolu taşımasına uygun araçlara yüklenebilmeleri uluslararası alanda yaygın olarak kullanılmalarını sağlamıştır.

Taşımacılık hizmeti birçok farklı türleriyle avantaj ve dezavantaj sağlamaktadır. Konteyner taşımacılığı da her taşımacılık türü gibi avantajlara ve dezavantajlara sahiptir fakat diğer birçok taşımacılık türü ile uyumlu olması sayesinde dezavantajlarını en aza indirgemektedir.

Konteyner Taşımacılığının Avantajları Taşımacılık hizmeti birçok farklı türleriyle avantaj ve dezavantaj sağlamaktadır. Konteyner taşımacılığı da her taşımacılık türü gibi avantajlara ve dezavantajlara sahiptir fakat diğer birçok taşımacılık türü ile uyumlu olması sayesinde dezavantajlarını en aza indirgemektedir.

Konteyner taşımacılığı, öncelikle tek seferlik yükleme yapılıp tekrar tekrar açılmadan yapılan bir taşımacılıktır. Bu sayede istifleme işleminin az olmasına ek olarak yükün zarar görmesi ve süreçlerin uzaması engelleniyoruz. Ayrıca zaman kayıpları da uzman personellerimiz engelliyor.

Konteyner taşımacılığının diğer bir avantajı ise kullanılan konteynerların oldukça dayanıklı ve ürün tipine göre farklı özelliklerde ve türde olmasıdır. Böylece konteynerler yüklerin taşıma esnasında hasar görmesini engellemektedir. Bu sayede dış etkenlerden koruyan bir yapısı olmasına ek olarak hava da geçirmemesi gıda benzeri yükler için bozulma olmasını da engellemektedir.


KONTEYNER TAŞIMACILIĞI HİZMETİ İÇİN